Skala mojego głosu znacznie się rozszerzyła, mówi Oliver Palmer, który wystąpił jako artysta-gość podczas koncertów kończących drugą i piątą edycję Festiwalu „Ślimakowe Rytmy” oraz uczestniczył w warsztatach muzycznych towarzyszących temu Festiwalowi. Obecnie przygotowuje się do egzaminu w zawodzie piosenkarza, poinformował nas w rozmowie ze „Słyszę”.
Słyszę: Mieliśmy zaszczyt gościć Cię podczas koncertów Festiwalu „Ślimakowe Rytmy”. Jak wspominasz te występy?
Oliver Palmer: Każdy koncert w ramach Festiwalu „Ślimakowe Rytmy” wiąże się z pięknymi przeżyciami. Wspaniała organizacja, przyjazna atmosfera, publiczność pełna ciepła. Po każdym występie otrzymywałem wielkie brawa, które zawsze mnie budują i wywołują ogromną radość.
Podczas Festiwalu poznałeś inne osoby, które tak jak Ty, mimo swojej wady słuchu, pasjonują się muzyką. Czy te kontakty utwierdziły Cię w przekonaniu, że obrałeś słuszną drogę?
To, że oddając się śpiewaniu, obrałem słuszną drogę, wiem od lat. Po prostu czuję to moim sercem i nie ma siły, która by mnie od tego śpiewania odwiodła. W Kajetanach poznałem wiele osób, które tak jak ja kochają muzykę. Niestety, śpiewających jest w tej grupie niewielu. Zachwyciłem się głosem Weroniki Niczyporuk.
Gdzie jeszcze występowałeś i które z tych występów były dla Ciebie największym przeżyciem artystycznym?
Śpiewam tylko w Polsce. Trzykrotnie brałem udział w uroczystym otwarciu Festiwalu OSPAR, (Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji). To przegląd twórczości artystycznej, który daje możliwość zaprezentowania dokonań osób z placówek specjalnych – opiekuńczych, zakładów poprawczych, ośrodków wsparcia czy instytucji wychowawczych. Wystąpiłem w Krynicy-Zdroju na koncercie profesora Ryszarda Karczykowskiego w ramach warsztatów muzycznych Festiwalu im. Jana Kiepury. Z przyjemnością śpiewałem w kilku warszawskich kościołach (świetna akustyka), w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego podczas koncertu „Artyści dla niepełnosprawnych” (w grupie artystów występujących na tym festiwalu znaleźli się tak znakomici artyści jak Stanisław Sojka czy Urszula Dudziak). 11 listopada 2019 r. brałem udział w otwarciu Marszu Niepodległości w Warszawie. Miałem wiele koncertów w mniejszych miejscowościach, m.in. w Otwocku, Karczewie, Józefowie oraz przy granicy w Lubaniu, Uniegoszczy, Leśnej, Olszynie, Zarębie i Gryfowie.
Więcej w wydaniu:
https://slysze.inz.waw.pl/25-lat-instytutu-fizjologii-i-patologii-sluchu-slysze-nr-styczen-luty-1-177-2021/