W numerze 5/127/2012 wrzesień/październik

W numerze 5/127/2012 wrzesień/październik

W numerze 5/127/2012 wrzesień/październik

 • Wysiękowe zapalenie ucha środkowego a infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci
  Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych to problem co piątego dziecka w wieku przedszkolnym i jeden z najczęstszych powodów wizyt maluchów u lekarzy. O tym, co sprzyja częstym zachorowaniom i jak skutecznie leczyć zapalenie ucha, jeśli już do niego dojdzie, napisał dla Państwa dr Aleksander Karpiesz z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. 
 • Współdziałanie w terapii – nowoczesny model opieki nad pacjentem implantowanym
  W majowo-czerwcowym numerze „Słyszę” zamieściliśmy tekst dr. Artura Lorensa – kierownika Zakładu Implantów i Percepcji Słuchowej w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu – dotyczący nowoczesnego, holistycznego modelu opieki nad pacjentem implantowanym. W tym numerze rozpoczynamy publikację cyklu artykułów, które pokażą, jak zorganizowana jest taka opieka w Instytucie, na czym polega innowacyjność wdrożonych rozwiązań i co dzięki temu możemy osiągnąć. 
 • Klub „Ślimaczek” – Między ciszą a ciszą sprawy się kołyszą
  Czy warto wstrzymać się z decyzją w kierunku wszczepienia implantu i czekać, aż wymyślą lepszy aparat słuchowy lub wykorzystają komórki macierzyste? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć osoba, która sama musiała podjąć taką decyzję.
 • Strony dla RodzicówOblicza lęku społecznego w życiu dzieci głuchych i słabosłyszących i ich rodziców
  W tym wydaniu Stron m.in. o tym, czym jest lęk społeczny, jak się objawia i jak sobie z nim radzić.