W numerze 5/121/2011 wrzesień/październik

W numerze 5/121/2011 wrzesień/październik

W numerze 5/121/2011 wrzesień/październik

 • Głos jako narzędzie pracy nauczyciela
  Jak dbać o głos, jak właściwie się nim posługiwać – na te pytania odpowiada lekarz foniatra, dr n. med. Agata Szkiełkowska.
 • Czy wiesz, że…        
  Czy osoby niesłyszące od urodzenia lepiej widzą, jakie choroby są najgroźniejsze dla człowieka, w jaki sposób trening muzyczny korzystnie wpływa na rozwój sprawności umysłowej i motorycznej –  o tym w kolejnym zbiorze ciekawostek z zakresu medycyny.
 • I Międzynarodowa Konferencja Chirurgii Endoskopowej Zatok.
  IV Międzynarodowy Kurs Chirurgii Endoskopowej Zatok
  Gdzie tkwią przyczyną niepowodzeń w endoskopowej chirurgii nosa i zatok przynosowych, jakie są wskazania do operacji endoskopowych  zatok,  jak postępować w przypadku opornych  na leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych, przebiegających z biofilmem – o tych i innych zagadnieniach dyskutowali uczestnicy  I Międzynarodowej Konferencji Chirurgii Endoskopowej Zatok, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.
 • Konferencja na temat szumów usznych i obniżonej tolerancji na dźwięki
  Relacja ze spotkania poświęconego poszerzaniu wiedzy na temat przyczyn szumów usznych i nowoczesnych form terapii tej dolegliwości, zorganizowanego przez Klinikę Szumów Usznych IFPS i Klub Tinnitus.  
 • Strony dla Rodziców – Być radosnym i szczęśliwym
  Czy istnieje prosta recepta na bycie nieszczęśliwym lub szczęśliwym, jaka jest społeczna sytuacja dzieci z wadą słuchu kształcących się w systemie integracyjnym o tym napisały dla Państwa dr Joanna Kosmalowa i dr Joanna Kobosko .
 • Klub „Ślimaczek” – W poszukiwaniu świata dźwięków (cz. VI)
  Kolejna część niezwykle ciekawej opowieści Pawła Tendery o odkrywaniu „tajemnic świata akustycznego” dzięki implantowi ślimakowemu.