W numerze 4/126/2012 lipiec/sierpień

W numerze 4/126/2012 lipiec/sierpień

W numerze 4/126/2012 lipiec/sierpień

  • Kolejna pionierska operacja w Kajetanach
    26 czerwca br. w Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu została przeprowadzona pierwsza w Polsce, a czwarta na świecie operacja wszczepienia nowego typu implantu słuchowego Codacs – wyprodukowanego przez australijską firmę Cochlear. Zabieg wykonał prof. dr n. med. Henryk Skarżyński wraz z zespołem Kliniki Oto-Ryno-Laryngochirurgii Instytutu. Zainteresowanych bliższymi informacjami o nowym typie implantu odsyłamy do  numeru.
  • Uroczyste obchody 20. rocznicy wszczepienia pierwszego w Polsce implantu ślimakowego
    16 lipca 1992 roku w „Wiadomościach” podano informacje na temat stanu zdrowia Papieża Jana Pawła II, ale tuż po nich, doniesienie, które rozpoczęło nową erę w polskiej medycynie – pierwszy raz w naszym kraju przeprowadzono operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. Nikt wtedy nie rozumiał znaczenia tego wydarzenia, nikt nie przypuszczał, że będzie ono miało tak wspaniały dalszy ciąg – Tak rozpoczyna się w tym numerze „Słyszę” obszerna relacja z uroczystych obchodów 20. rocznicy tego ważnego wydarzenia, które miały miejsce 15 lipca br. w Kajetanach. 
  • Klub „Ślimaczek”- W świecie słuchowych niespodzianek
    Monika Piekarska długo nie mogła podjąć decyzji o wszczepieniu implantu. Obawiała się operacji, nie wierzyła, że może to być rozwiązanie wielu jej problemów. Dziś żałuje tylko jednego – że tak późno zdecydowała się na tę operację i opowiada z pasją o tym, jaką radością było dla niej odkrywanie nowych dźwięków.