W numerze 3/119/2011 maj/czerwiec

W numerze 3/119/2011 maj/czerwiec

W numerze 3/119/2011 maj/czerwiec

 • Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (III) – Tomografia komputerowa
  Na czym polega badanie tomografii komputerowej, jak się do niego przygotować, jakie są przeciwskazania – o tym w kolejnym artykule dotyczącym Naukowego Centrum Obrazowania Biomedycznego przy Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.
 • Czy wiesz, że…        
  Na czy polega siła placebo” Czy przyczyną niedosłuchu może być niedobór kwasu foliowego” Który ośrodek w mózgu jest odpowiedzialny za stany lękowe? –  o tym w kolejnym zbiorze ciekawostek z zakresu medycyny.
 • Wizyta Komisarza UE ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej – Johna Dalli w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy
  Telemedycyna i organizacja przesiewowych badań słuchu i mowy u dzieci w wieku szkolnym w skali europejskiej – to tylko niektóre z tematów omówionych podczas wizyty Komisarza w MCSM. Obszerna relacja z tej wizyty w najnowszym numerze „Słyszę”.
 • Strony dla Rodziców – Oczekiwania rodziców dzieci głuchych i słabosłyszących…
  Czym kierują się rodzice decydujący się na wszczepienie swojemu dziecku implantu słuchowego, czego oczekują i jakie nadzieje z nim wiążą, czy możemy mówić o pewnej uniwersalności rodzicielskich oczekiwań wobec dzieci z wadą słuchu – na te pytania poszukują odpowiedzi Autorki „Stron dla Rodziców”.
 • Klub „Ślimaczek” – W poszukiwaniu świata dźwięków (cz. V)
  Kolejna część niezwykle ciekawej opowieści Pawła Tendery o odkrywaniu „tajemnic świata akustycznego” dzięki implantowi ślimakowemu.
 • Klub „Tinnitus”  
  Relacja z kolejnego spotkania członków Klubu – tym razem w Kudowie Zdroju.