W numerze 3/101/2008 maj/czerwiec

W numerze 3/101/2008 maj/czerwiec

W numerze 3/101/2008 maj/czerwiec

 • Alergia
  Czym jest alergia i jak sobie z nią radzić – o tym w artykule dr. Piotra Soplińskiego.
 • Międzynarodowy Kurs Chirurgii Endoskopowej Zatok
  Relacja dr Katarzyny Łazęckiej z dwudniowego kursu, w czasie którego polscy lekarze pod okiem specjalistów z zagranicy doskonalili swe umiejętności w najnowszych technikach w chirurgii zatok.
 • Międzynarodowy Kurs Neurootochirurgii i Chirurgii Podstawy Czaszki
  Anatomia kąta mostowo-móżdżkowego, zastosowania radioterapii w leczeniu guzów kąta, znaczenia badań elektrofizjologicznych w diagnostyce nowotworów nerwu VIII, różne dostępy chirurgiczne do guzów kąta mostowo-móżdżkowego i podstawy czaszki oraz implanty słuchowe pnia mózgu – to tylko część zagadnień, które zostały omówione w trakcie kursu zorganizowanego w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Więcej na ten temat w relacji Olgi Wanatowskiej.
 • 36 Międzynarodowy Salon Wynalazczości i Postępu Technicznego w Genewie
  Czym Polska chwaliła się na konkursie wynalazczości w Genewie i komu przypadły najważniejsze nagrody – tego dowiedzą się Państwo z relacji dr. Lecha Śliwy.
 • Nie wstydźmy się niedoskonałości
  Dlaczego się wstydzimy noszenia aparatu słuchowego i jak przełamać ten wstyd – o tym między innymi w tekście Doroty Wróbel.
 • Strony dla Rodziców – Konflikty w rodzinie
  Na jakim tle najczęściej powstają konflikty w rodzinie i jak można je konstruktywnie rozwiązywać – o tym piszą Joanna Kosmalowa i Joanna Kobosko.