W numerze 2/94/2007 marzec/kwiecień

W numerze 2/94/2007 marzec/kwiecień

W numerze 2/94/2007 marzec/kwiecień

 • Laser w otolaryngologii
  – w artykule przedstawione zostały możliwości wykorzystania lasera w leczeniu wybranych problemów laryngologicznych i kosmetycznych, m.in. przerostu migdałków podniebiennych, chrapania i bezdechów nocnych, chirurgii estetycznej.
 • Konflikt nerwowo-naczyniowy a szumy uszne
  – w artykule omówiona zostaje patogeneza tego schorzenia i możliwości diagnostyczne.
 • Terapia grupowa dla pacjentów z szumami usznymi
  – o pozytywnym wpływie turnusów rehabilitacyjnych, organizowanych dla podopiecznych Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Międzynarodowym Centrum Rehabilitacji w Łebie, napisali zarówno specjaliści, jak i pacjenci z szumami usznymi.
 • Porady dla użytkowników aparatów słuchowych – Słyszeć doskonale. czyli co może współczesny aparat słuchowy
  Na czym polega zasada działania systemów detekcji głosu i intensyfikacji mowy, jak działają kontrolery okluzji oraz systemy redukcji szumu – o tym w kolejnym z cyklu artykułów, w których protetyk słuchu w przystępny sposób omawia wybrane zagadnienia związane z korzystaniem z najnowocześniejszych typów aparatów słuchowych.
 • Strony dla rodziców – Portret ojca dziecka niepełnosprawnego
  Tym razem o roli ojca w wychowaniu dziecka niepełnosprawnego, o tym, co sprzyja budowaniu pozytywnych relacji rodzicielskich oraz o tym, czym różni się zdrowa rodzina od rodziny dysfunkcjonalnej.
 • Klub Osób Implantowanych „Ślimaczek” – Forum Klubu „Ślimaczek”
  – o zasadach korzystania z forum, które zostało stworzone po to, by z pomocą internetu w przyjaznej atmosferze pozyskać wiedzę, nawiązać nowe kontakty, uzyskać poradę i wsparcie.
 • Kącik logopedy – Diagnoza surdologopedyczna – co ją ułatwia, jak ją prowadzić
  Artykuł surdologopedy omawiający praktyczne zastosowanie „Prób do badania kompetencji językowej dzieci 6-8 letnich z uszkodzeniami słuchu”.

PLIK DO POBRANIA