W numerze 2/124/2012 marzec/kwiecień

W numerze 2/124/2012 marzec/kwiecień

W numerze 2/124/2012 marzec/kwiecień

 • Goście z Kataru w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach
  Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Kataru oraz katarskiej państwowej korporacji medycznej ‘Hamad Medical Corporation’ chcą skorzystać z doświadczeń wiodących europejskich i amerykańskich ośrodków implantów słuchowych przy rozwijaniu systemu opieki nad pacjentami z zaburzeniami słuchu i mowy.  Co ich zainteresowało w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy – o tym w relacji Olgi Wanatowskiej.
 • Konferencja prasowa Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
  Relacja z konferencji, której głównymi tematami były efekty polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze ochrony zdrowia oraz nowatorskie rozwiązania informatyczne ułatwiające prowadzenie badań przesiewowych na dużą skalę. 
 • Strony dla Rodziców – Przemoc wobec dziecka w rodzinie. Dlaczego głuchota dziecka jest czynnikiem ryzyka jej wystąpienia?
  Dlaczego dzieci głuche częściej niż dzieci słyszące są ofiarami przemocy w rodzinie, jakie są formy i skutki przemocy doznawanej w dzieciństwie – o tym i innych problemach napisały dla Państwa doświadczone specjalistki – dr Joanna Kobosko i dr Joanna Kosmalowa.
 • Klub „Tinnitus” – Znaczenie emocji w odbiorze szumu usznego
  Czym są emocje i w jaki sposób wpływają na nasze funkcjonowanie? Jakie są emocjonalne skutki pojawienia się szumu usznego i jak sobie z nimi radzić – o tym w kolejnym ciekawym artykule z cyklu „Psychologiczne aspekty problemu szumów usznych”.