W numerze 2/118/2011 marzec/kwiecień

W numerze 2/118/2011 marzec/kwiecień

W numerze 2/118/2011 marzec/kwiecień

 • Nadwrażliwość słuchowa
  Dlaczego dla niektórych ludzi odgłosy towarzyszące codziennym czynnościom są nie do zniesienia, czym jest nadwrażliwość słuchowa, a czym fonofobia, jak leczy się osoby cierpiące na te dolegliwości – o tym w artykule dr med. Grażyny Bartnik – kierownika Kliniki Szumów Usznych Instytutu.
 • Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (II)
  Jak zapisać się na badania? Jakie dokumenty będą potrzebne? Jak przygotować się do badania MR i jak będzie ono przebiegać? Kiedy otrzymamy wyniki? Na te i inne pytania dotyczące przeprowadzania badań MR w NCOB w Kajetanach szczegółowo odpowiada mgr Agnieszka Pluta. 
 • Czy wiesz, że…        
  Czy jedzenie obfitych śniadań pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki? Jaki wpływ na pracę ludzkiego mózgu mają telefony komórkowe? Czy mózg bez naszego świadomego udziału może sam decydować, że czegoś chce? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w stałej rubryce „Czy wiesz, że”.
 • Cochlear implants in Europe: Users associations vs. clinical centres
  Obszerna relacja z międzynarodowej konferencji, która odbyła się pod koniec 2010 r. w Rzymie, poświęconej współpracy stowarzyszeń użytkowników implantów ślimakowych i ośrodków klinicznych w Europie.
 • Strony dla Rodziców – Dziadkowie. Niech nam żyją
  W tym numerze „Słyszę” rozważania Autorek „Stron dla Rodziców” poświęcone zostały roli dziadków w wychowaniu dziecka z wadą słuchu oraz mądremu wspieraniu rodziców z wadą słuchu wychowujących słyszące dziecko.