W numerze 2/100/2008 marzec/kwiecień

W numerze 2/100/2008 marzec/kwiecień

W numerze 2/100/2008 marzec/kwiecień

 • Nieżyt nosa i zatok przynosowych u dzieci
  U dzieci często spotykaną dolegliwością są nieżyty górnych dróg oddechowych. Przebieg kliniczny tych chorób jest podobny, choć przyczyny całkiem odmienne. U dzieci z osłabieniem odporności albo niewłaściwie leczonych często dochodzi do powikłań w postaci zapalenia zatok i dalej ? oskrzeli, dlatego tak ważne jest odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Artykuł dr. med. Jarosława Wysockiego ma za zadanie przybliżyć tę problematykę.
 • Pilotażowy program badań przesiewowych słuchu u dzieci klas VI szkół podstawowych na terenie m.st. Warszawy
  W grudniu 2007 roku Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu przeprowadził w 210 warszawskich szkołach podstawowych badania przesiewowe słuchu u ok. 12 000 dzieci. O wynikach i wnioskach płynących z realizacji tego przedsięwzięcia napisał dla Państwa docent Krzysztof Kochanek.
 • Kącik psychologa
  Polacy – narodem malkontentów i pesymistów?

  Dlaczego stale narzekamy? Czy narzekaniem można się zarazić? Odpowiedzi na te pytania poszukuje w artykule na temat mentalności Polaków psycholog ?
  mgr Ewelina Latkowska.
 • Głucha starość
  Czy ludziom w zaawansowanym wieku łatwiej pogodzić się z utratą słuchu i koniecznością noszenia aparatu słuchowego, jakie postawy przyjmują ludzie starzy w stosunku do świata, własnej starości i choroby ? o tym w tekście Marzeny Szwedowskiej.
 • Strony dla Rodziców
  Przyszłość widziana oczami matki?
  Jak matki postrzegają przyszłość swoich niesłyszących dzieci i jak to wpływa na ich wzajemne relacje ? o tym między innymi kolejnym cyklu Joanny Kobosko i Joanny Kosmalowej.