W numerze 1/99/2008 styczeń/luty

W numerze 1/99/2008 styczeń/luty

W numerze 1/99/2008 styczeń/luty

 • NIE dla antybiotyków
  Czy antybiotyki mogą być niebezpieczne, w jaki sposób rozsądnie z nich korzystać ? o tym między innymi w artykule dr Katarzyny Łazęckiej.
 • Rodzinne Spotkania Szumów Usznych
  Relacja ze spotkań dla osób z szumami usznymi, ich rodzin i bliskich zorganizowanych w Warszawie i Szczecinie.
 • Kącik psychologa
  O ?zdrowym? optymizmie. Optymizm w ujęciu psychologicznym Czy optymizm w życiu pomaga czy może szkodzi? Czy można się go nauczyć? I czy optymista naprawdę jest szczęśliwy? Odpowiedzi na te pytania poszukuje w ciekawym artykule na temat istoty optymizmu psycholog ? mgr Ewelina Latkowska.
 • Wymiana procesorów mowy
  Prawie 400 osób stało się szczęśliwymi posiadaczami nowych procesorów mowy do systemów implantów ślimakowych. O tym, w jaki sposób w ciągu tygodnia udało się przeprowadzić skomplikowaną akcję wymiany procesorów u tak licznej grupy pacjentów pisze dla Państwa Małgorzata Jeruzalska. Artykułowi towarzyszy ciekawa fotorelacja.
 • Jestem uzależniona od dźwięków
  Publikujemy obszerne fragmenty pamiętnika Agaty Jurkiewicz. Autorka niniejszego pamiętnika ma 30 lat, od urodzenia bardzo słabo słyszy, zawsze nosiła aparaty słuchowe i czytała z ust. Po latach rozważań podjęła decyzję i w lutym 2007 r. przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego.
 • Porady dla użytkowników aparatów słuchowych
  Podsumowanie cyklu artykułów mgr Anny Charukiewicz ? dyplomowanego protetyka słuchu.