„Ślimakowe rytmy” dla osób z implantem. I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci , Młodzieży i D orosłych z Zaburzeniami Słuchu

I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe rytmy” to autorski projekt profesora Henryka Skarżyńskiego, który w 1992 roku jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację wszczepienia implantu ślimakowego osobie niesłyszącej. Od tamtej pory w dziedzinie implantów słuchowych nastąpił wielki postęp. Festiwal, który docelowo ma wpisać się w kalendarz najważniejszych międzynarodowych wydarzeń muzycznych, będzie pokazem talentów, jakie niesłyszący i niedosłyszący w różnym wieku mogą rozwijać dzięki coraz to nowocześniejszym urządzeniom.

W ramach Festiwalu organizujemy unikalny w świecie koncert z udziałem Pacjentów, którzy po wszczepieniu implantu nie tylko bez problemów komunikują się z innymi, lecz także mają dobry słuch muzyczny. I pasję, która wypełnia ich życie! Śpiewają, komponują, grają na najróżniejszych instrumentach, nagrywają płyty. Są żywym dowodem na to, że dzięki postępowi technologicznemu w medycynie nawet poważne zaburzenia słuchu nie muszą być przeszkodą na drodze do kariery muzycznej.

Organizując Festiwal, profesor Henryk Skarżyński pragnie pomóc im w realizowaniu muzycznych marzeń i planów. Wybrani drogą eliminacji kandydaci razem z profesjonalistami wystąpią na scenie podczas Gali Festiwalu, która odbędzie się 16 lipca 2015 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Publiczność usłyszy w ich wykonaniu utwory z towarzyszeniem wielkiej orkiestry. Dla wielu uczestników ten występ stanie się z pewnością spełnieniem marzeń i niezapomnianą przygodą z muzyką. Jesteśmy jednak przekonani, że w przypadku niektórych z nich udział w Festiwalu stanie się jedynie wstępem do artystycznej kariery.

festiwal