Drodzy Czytelnicy,

Słyszę to popularnonaukowy dwumiesięcznik. Pismo z tradycją, wydawane od 1997 roku. Powstało z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego, twórcy i dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Od września 2013 roku ukazuje się w nowym, zmienionym graficznie i rozszerzonym tematycznie wydaniu.

Pismo dedykowane jest przede wszystkim pacjentom, szczególnie tym z zaburzeniami słuchu i mowy. Na jego łamach przeczytają Państwo o wynikach najnowszych badań naukowych i innowacyjnych metodach terapii. „Słyszę” to także użyteczny poradnik, w którym można znaleźć wiele praktycznych informacji na temat profilaktyki, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji schorzeń otorynolaryngologicznych. Pismo promuje zdrowy styl życia – powołując się na znanych ekspertów, zachęca do czynnego odpoczynku i zdrowej diety.

Pragniemy, aby pismo było forum wymiany informacji, doświadczeń i opinii nie tylko dla pacjentów, ale także dla lekarzy, logopedów, akustyków, psychologów, pedagogów i innych specjalistów. Jego łamy są dla Państwa otwarte. Zachęcamy do lektury.