Goście Konferencji Naukowej

Wykorzystanie muzyki w terapii osób z zaburzeniami słuchu to główny temat międzynarodowej konferencji „Implanty słuchowe i muzyka”. O wynikach swoich najnowszych badań i doświadczeniach w pracy z pacjentami będą mówić wybitni europejscy specjaliści.

Dr Christine Rocca

Dr Christine Rocca

Dr Christine Rocca, surdopedagog, dyrektor ośrodka terapii muzyką Nordoff-Robbins/Mary Hare Music Therapy Unit w Wielkiej Brytanii: Przychodząc na świat, wszyscy jesteśmy wrażliwi na muzykę. Od terapeutów zależy, czy wykorzystają tę cechę w pracy z dziećmi z zaburzeniami słuchu.

Dr Heike Argstatter

Dr Heike Argstatter

Dr Heike Argstatter z Niemieckiego Ośrodka Badań nad Terapią Muzyką: Trening muzyczny poprawia efekty rehabilitacji słuchu.

Gilles Cognat

Gilles Cognat

Kiedy osoba implantowana zaczyna odbierać muzykę, może stwierdzić: „W moim nowym życiu już niczego nie brakuje”, mówi Gilles Cognat, wieloletni przewodniczący Europejskiej Federacji Użytkowników Implantów Ślimakowych (EURO-CIU) w rozmowie ze „Słyszę”.

Prof. dr hab. Włodzisław Duch

Prof. dr hab. Włodzisław Duch

Prof. dr hab. Włodzisław Duch, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Kierownik Katedry Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2012–2014 Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Prof. dr hab. Ewa Czerniawska

Prof. dr hab. Ewa Czerniawska

Prof. dr hab. Ewa Czerniawska, Dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Prof. Stavros Hatzopoulos

Prof. Stavros Hatzopoulos

Prof. Stavros Hatzopoulos, wykładowca i profesor w Klinice Audiologii i Otorynolaryngologii Uniwersytetu w Ferrarze we Włoszech

Emilia Pankowiak

Emilia Pankowiak

Emilia Pankowiak, wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki


Więcej w wydaniu specjalnym „Słyszę”
http://slysze.inz.waw.pl/beats-of-cochlea-1st-international-music-festival-for-children-youths-and-adults-with-hearing-disorders-wydanie-specjalne/

KUP TERAZ
http://www.inz.waw.pl/web/wydawnictwa/isklep.php