Aparat słuchowy dla malucha

Dziecko z niedosłuchem powinno zostać zaopatrzone w aparaty słuchowe przed szóstym miesiącem życia. Daje mu to szansę na rozwój umiejętności słuchowych, a co za tym idzie – na rozwój mowy i różnego rodzaju sprawności potrzebnych do dobrego funkcjonowania w rodzinie, a w przyszłości – w społeczeństwie.

klinika-202001
Dziecko z niedosłuchem powinno zostać zaopatrzone w aparaty słuchowe przed szóstym miesiącem życia.


Przed zaopatrzeniem najmłodszych pacjentów w aparaty słuchowe w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu przeprowadza się odpowiednią do wieku, pogłębioną diagnostykę. Każde ucho jest oceniane Aparat słuchowy dla malucha Dziecko z niedosłuchem powinno zostać zaopatrzone w aparaty słuchowe przed szóstym miesiącem życia. Daje mu to szansę na rozwój umiejętności słuchowych, a co za tym idzie – na rozwój mowy i różnego rodzaju sprawności potrzebnych do dobrego funkcjonowania w rodzinie, a w przyszłości – w społeczeństwie. odrębnie. Najpierw wykonuje się badanie słuchowych potencjałów wywołanych pnia mózgu, a następnie audiometrię tonalną i behawioralną audiometrię obserwacyjną w szerokim zakresie częstotliwości (250–4000 Hz). Badania audiometryczne pokazują, na jakie najcichsze dźwięki dziecko reaguje. Badania te są nieinwazyjne i bezbolesne.

Na podstawie wyników badań dzieciom dobiera się aparaty słuchowe. Na tym etapie ważna jest świadomość rodziców i specjalistów, jakie są dostępne rozwiązania i możliwości zastosowania konkretnych urządzeń wspomagających słyszenie. Klasyczne zauszne aparaty słuchowe, wykorzystujące powietrzne przewodnictwo dźwięku, są odpowiednie dla dzieci z niedosłuchem odbiorczym. Z kolei w przypadku niedosłuchu przewodzeniowego lub mieszanego, spowodowanego przez wady w obrębie ucha zewnętrznego lub środkowego, dzieci wyposaża się w aparaty wykorzystujące kostne przewodnictwo dźwięku, zamontowane na elastycznych opaskach.


Więcej w wydaniu:
http://slysze.inz.waw.pl/jak-czujemy-zapachy-slysze-nr-styczen-luty-1-171-2020/